25 Haziran 2009 Perşembe

Köfteli Sebzeli Spagetti

Bazen hafta sonları o kadar dolu geçiyor ki mutfağa girip çıkmak bir oluyor. Böyle zamanlardan birisinde yaptığım köfteli sebzeli makarna oğlum tarafından beğenilince başım her sıkıştığında yapar oldum.
Bu makarna için uzun uzun tarif yazmıyorum, 3-4 dal taze soğanı, 1 rendelenmiş havuç ve 1 tatlı biberi zeytinyağında kavurup haşladığım makarnaya ilave ediyorum. Servisten hemen öncede üzerine istediğiniz tarzda hazırlanmış, kızartılmış köfteleri eklediniz mi yemeğiniz hazır oluyor.

Benim kullandığım markalar bellidir ve bugüne kadar hemen hemen hiç değiştirmedim. Bu sefer FikriMühim Selva Kampanyası için gönderilen Selva Makarnayı kullandım, oldukça da beğendim. Özellikle makarnanın haşlanırken yapışmaması, pakette belirtilen sürede pişmesi ve lezzeti hoşumuza gitti.

Selva Makarna ürünlerini Ziyafet Sofrası, Salata Keyfi, Çorba Sefası olarak gruplandırmış. Çorba yapımı için özel olarak üretilmiş şehriyeler Çorba Sefası, salata yapımına uygun makarna çeşitleri Salata Keyfi, öğle ve akşam sofralarında ana yemeklerle buluşan makarnalar ise Ziyafet Sofrası adıyla öneriliyor. Her paketin üzerinde o ürünü kullanabileceğiniz bir tarif var.Ayrıca web sayfalarından da Türk Mutfak Vakfı ile birlikte hazırlanmış, makarnaları kullanabileceğiniz farklı tariflere ulaşabilirsiniz.

1 yorum:

Özlem dedi ki...

Tam çocuklara göre bir yemek, ellerine sağlık pek leziz,
sevgilerimle

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails