15 Eylül 2011 Perşembe

Okula Dönüş 2011


Yeni bir dönem başlıyor, her sene aynı heyecanı ve telaşı tekrar yaşıyoruz. Yiğit arkadaşlarını görmenin heyecanını yaşıyor hem de bu sene 6. sınıf olması nedeniyle değişen sınıfını ve öğretmenlerini pek merak ediyor. Bir an önce okul açılsın, dersler başlasın istiyor. Okul ihtiyaç listemiz yaklaşık bir ay önce duyuruldu ama hala eksiklerimiz var. Özellikle yabancı dil kitaplarını tek elden temin etmenin zorunluluğu ve zorluğuna sinir oluyorum. Öğrenci sayısı belli olan bir yerde neden kitapların tamamı bulunmuyor hep eksik kalıyor, anlamıyorum.
Geçen senelerde her dönem moda olan çizgi film kahramanları ile dolu olan çanta, defter, kalem kutusu vs. alışverişi çok sıkıcı geliyordu. Neyse ki artık bunları istemiyor, daha sade, kullanışlı ürünleri tercih ediyor.

Hemen her okul döneminde uyguladığımız belli bir günlük ve hafta sonu planımız var. Bu plana ve düzene sadık kalmayı başarırsam okul dönemini rahat geçiriyoruz. Yaz ayları ise tamamen plansız, düzensiz, kafamıza göre takıldığımız zamanlar oluyor. Bu  seneki rehavetten düzenli hayata geçiş yapmak biraz sarsıcı olacak çünkü bu sene Yiğit'i daha rahat bıraktım.
Okul temposunu gözümde büyütmeden hafta içi ve hafta sonu düzenlemelerini bir an önce yapmalıyım. Hafta içi kadar hafta sonu da çok yoğun, dershane, spor, müzik kursları arasında bunalmadan, hobilerine zaman ayırıp, dinlenebilecek fırsatı yaratmam gerekiyor, açıkcası nasıl olacak bilmiyorum.
Hepimize kolay gelsin.

2 yorum:

nilay dedi ki...

Hayırlı olsun. bizim dersanemiz başladı bile.

PINAR dedi ki...

Nilaycım, bizimki de 2 haftadır gidiyor. Şimdiden sıkıldım.
Sevgilerimle...

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails