28 Ocak 2010 Perşembe

Sonunda...


Nihayet bu kış Ankara'ya kar yağdığını gördük. Yağdı, yağacak, yağmadı, hava çok soğuk derken sabah uyandığımızda her yer karla kaplıydı. Büyükşehirde yaşayınca kar yağışının sıcak evinizde pencereden seyredince güzel olduğunu daha evden adımımızı dışarı atar atmaz anladık. Hemen buzlanmış yollar, yollarda kayan arabalar, tıkanmış trafik, servisle işe ulaşmak için gidilen sürenin iki katına çıkması, sabah henüz saat on iken bitmiş tükenmiş enerji. Tek tesellim okulların kapalı olmasıydı, hiç olmazsa çocuklar bu çileyi yaşamadı. Yavrumun anneannesi ve dedesi ile karın tadını çıkardığını, karda yuvarlandığını duyunca sevindim, hiç değilse bu durumdan mutlu olanlar vardı ailemizde.
Anlamadığım kar yağışının bir kaç saat içinde sanki olağanüstü bir durum yaşanıyormuş gibi koskoca kentleri yaşanmaz hale getirmesi, yöneticilerin hiç bir şey yapmamaları. Akşam iş dönüşü ana yollar daha rahattı ama sokak aralarının sabahtan hiç bir farkı yoktu.
Not. Sabah yanıma fotoğraf makinesini almayı akıl edemediğim için Kameranın Arkası'ndan, babamın objektifinden bir fotoğraf ekledim.

3 yorum:

SeViL ( DenizFeneri ) dedi ki...

Kar ne güzel dir bembeyaz lakın soğuk olmasa daha cok seveceğiz..

Yaşamında güzellıkler hep senınle olsun dileklerımle.
Sevgiler..

SeViL ( DenizFeneri ) dedi ki...

Sayfam da sizi bekleyen bir Mim var kabul edermisiniz ?

birdilimdus dedi ki...

Ben de isterimmmmm kar ben deee:)))

Sevgiler,
Evren

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails