18 Eylül 2007 Salı

Bozdağ'ın Anıları

Bozdağ'ın Anıları Belgeseli bu sene başında TRT 1'de yayınlanmıştı ama fotoğrafları babamdan alıp, eklemem çok zaman aldı. Fotoğrafların hepsini ekleyemedim, bazılarını seçtim.

Bozdağlar, kuzeyde Turgutlu, Salihli; kuzeydoğuda Alaşehir; güneydoğuda Sarıgöl; güneyde de Bayındır, Ödemiş ve Kiraz yerleşim bölgeleriyle çevreleniyor. Bozdağlar bölgenin en zengin bitki örtüsüne sahip. 150 km. boyunca uzanan Bozdağlar'da 749 bitki türü yaşıyor. Bunlardan 103'ü sadece yöreye özgü. 8 tanesi ise endemik yani sadece Bozdağ'da görülebilir. Dört mevsimin tüm güzellikleriyle yaşandığı bir yer olan Bozdağlar, mitolojik öyküleri de bağrında taşıyor.


Fotoğraflar için çok şeyler yazılabilir. Babam şu an Üsküp'te ona soramadım. Gelince sorar, belki değişikler, ilaveler yapabilirim.


Anemon çiçeği


Alıç AğacıPazartesi günü okullar açıldı, yeni bir okul dönemi başladı. Umarım herkes için sağlıklı, başarılı ve mutlu bir eğitim dönemi olur. Oğlum yeni okulunu ve öğretmenini sevdi, şimdilik şikayet etmiyor. Hazırlıklarımız devam ediyor, eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Bir süre evdeyim, annemle birlikte evimi düzenleyip daha güzel ve düzenli hale getirmeye çalışıyoruz yani çok mutluyum.

Candan Erçetin - Melek

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Candan Erçetin'in melek şarkısı muhteşem. Ülkemizin doğal güzelliğini yansıtan Babanızın resimlerinin yanında çok küçük kalsa da uyumlu...

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails